Gençlik Haber

Gençlik Liderleri, Proje Temelli Uygulama Eğitimine Katılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik merkezlerinde görev alan 81 ilin gençlik liderlerine 23-27 Şubat tarihleri arasında proje temelli uygulama eğitimi verecek.

Bera Ankara Otel’de 23-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek eğitimde, gençlik merkezlerinde görev alan 81 ilin gençlik liderleri ve bakanlık personeli olmak üzere toplam 108 kişi yer alacak.

Gençlerin kendi yaratıcılıklarını kullanarak proje üretebilmesi ve hızlı çözüm yolları bulabilmesini amaçlayan eğitim, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, proje kurgulama ve gerekçelendirme, faaliyet planı hazırlama, bütçe hazırlama, proje başvuru adımları gibi konu başlıklarında yetkinlik oluşturma üzerine kurgulandı.

Eğitimle birlikte, gençlik merkezlerinin, Türkiye’nin önemli miktarlarda katkı sağladığı AB hibe havuzundan fayda sağlaması adına proje sayısının arttırılması hedefleniyor.

Verilecek eğitim, projeciliğin temeli olan proje analiz ve planlama bilgi ve becerilerini kazandırmanın yanı sıra, proje başvurularında gözle görülür bir artış sağlamaya yönelik olarak hazırlandı.

Eğitimin ardından katılımcılara 2 ay boyunca yoğun bir danışmanlık desteği de sağlanacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir