Gençlik

“Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Onbinlerce Gence Ulaşacak…

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi ile 120 bine yakın genç, kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıyacak.

Hayata geçirilecek olan proje dahilinde farklı yörelerde yaşayan gençlerin birbirleriyle tanışarak aralarındaki diyalogu arttırmaları amaçlanıyor.

Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret edecekler. Bu etkinliklere engelli gençlerin de refakatçileri ile katılımı mümkün olacak. Aynı zamanda şehit veya gazi yakını olanlara, anne veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler ile varsa diğer kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı yurtlarda kalan gençler de projeye katılabilecek.

“Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesinin 17 Haziran’da son bulması planlanırken, bu süreçte gençlerin yapacakları köy okulu ve huzur evi ziyaretlerinin yanısıra çevre temizliği gibi gönüllülük faaliyetleri ile farkındalık sağlanması amaçlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir