Haber Projelerimizden

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3 Ülkeye 66 Hareketlilik

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+ hareketlilik projeleri ile 23.05.2015 – 13.05.2015 tarihleri arasında 66 kişilik proje katılımcı grubu Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İngiltere’de hareketlilik faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

“Endüstriyel Kontrol Sistemlerindeki Gelişmeler” konulu proje ile Polonya ve İngiltere’de 7’şer kişilik öğretmen grupları ile 12 kişilik öğrenci grupları hareketlilikleri gerçekleşmiştir. Gruplar bölgenin tanıtımı, dil eğitimi ve proje konusunda mesleki eğitim ve staj uygulamaları gerçekleştirmişlerdir. Polonya grubu projesini Wroclaw kentinde uygulamıştır. Kültürel faaliyetler ile Berlin ve Krakow’a da hareketlilikler gerçekleştirmişlerdir. İngiltere grubu Londra şehrinde proje faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

“Bilgi İletişim Teknolojilerinin Mesleki Eğitime Yansımaları” konulu proje ile de 15 öğrenci ve 10 kişilik öğretmen grubu tanıtım, yabancı dil eğitimi, meslek okullarında mesleki eğitim, araştırma ve incelemeye yönelik fabrika gezileri Çek kültürünü tanımaya yönelik faaliyetlerden oluşan proje programını uygulamışlardır. Bu proje grubu katılımcıları içeresinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 5 öğretmen de hareketlilik faaliyetine katılmışlardır.

2014 teklif çağrı döneminde içeresinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hazırlamış olduğumuz projelerin neticesinde 120 öğrenci hareketliliği 65 öğretmen hareketliliği ve 10 refakatçi öğretmen hareketliliği gerçekleştirilmiştir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir