Etkinlik

Uçan Süpürge’nin 8 Mart Haftası Programı

Uçan Süpürge bu yıl da 8 Mart Haftası’nda oldukça yoğun bir programa sahip. Her yıl 8 Mart Haftası’nda birçok programda katılımcı olan Uçan Süpürge Kadın İletişim Araştırma Derneği bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle farklı şehirlerde, etkinliklerde kadının insan haklarını savunacak.

4 Mart Çarşamba günü Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Genç Kurulu katkısıyla düzenlenen Gardırop Oyuncuları’nın “Eteğimizdeki Taşlar” oyunu, 18:00’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü ATK Sanat Evi’nde sergilenecek.

Aynı gün Uçan Süpürge Gölgeni İzle: Yerel Siyasete Katılımı için Gölge Meclisler Projesi kapsamında Kırşehirli kadınlarla bir araya gelecek ve onların 8 Mart mesajlarını derleyecek.

5 Mart Perşembe günü Uçan Süpürge İstanbul Üniversitesi Kadın Sorunları ve Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin 8 Mart Haftası kapsamında düzenlediği konferansa katılacak.

6 Mart Cuma günü Çankaya Belediyesi’nin 8 Mart Haftası kapsamında Yüksel Caddesi üzerinde Kadın ve LGBTİ örgütleri için düzenlediği stand etkinliği kapsamında Uçan Süpürge de birçok kadın örgütü ile beraber stand açacak ve çalışmalarını tanıtacak.

8 Mart Yürüyüşü 13:00 ‘da başlayacak, Uçan Süpürge ve birçok örgütün katılımı ile sürecek. Kurtuluş Parkı, İtfaiye Müdürlüğü’nün olduğu köşede toplanılacak, sonra Ziya Gökalp Caddesi’nden Kızılay Meydanı’na doğru devam edecek.

8 Mart 20.30’da Gece Eylemi gerçekleşecek, Kuğulu Park’tan Kızılay’a yürünecek, Uçan Süpürge de yürüyüşe destek verecek.

9 Mart Pazartesi günü 8 Mart Haftası dolayısı ile ODTÜ’de düzenlenen konferansta Uçan Süpürge katılımcı olarak yer alacak.

12 Mart Perşembe günü ise, Uçan Süpürge on yılı aşkın zamandır çalıştığı erken ve çocuk evlilikleri projelerinden biriktirdiği öyküler, şimdiye kadar kamudaki, sivil toplum örgütlerindeki çalışmalar ve ilerlemeleri derlediği yayını Çocuk Gelinler Kitabı’nın tanıtım toplantısını Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 19.00’da gerçekleştirecek. Uçan Süpürge ömrünün yarısını verdiği çalışmanın lansmanına herkesi davet ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir