Haber Proje

Zafer Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Programları İlan Edildi

Zafer Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Proje Teklif Çağrısı Açılış Toplantısı, 19 Şubat 2015 tarihinde Ajans’ın yeni hizmet binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Bektaş, Kütahya Valisi Sayın Şerif Yılmaz, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri, Kalkınma Kurulu üyeleri, Bölge kaymakamları ve daire amirleri ile üniversitelerin, ticaret ve sanayi odalarının, sanayi bölgelerinin, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Program; saygı duruşu, İstiklal Marşı ve TR33 Bölgesi Tanıtım Filmi’nin izlenmesiyle başladı. Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Yusuf Balcı, Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Bektaş konuşmalarını gerçekleştirdiler. Program Yönetim Birimi Başkanı Sayın Erce Şengül’ün 2015 Yılı Mali Destek Programlarını açıklamasının ardından düzenlenen kokteyl ile tören sona erdi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ’ler) yönelik olarak hazırlanan Sanayide Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (SAREP) ile TR33 Bölgesi’nde imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin arttırılarak Bölge’nin sürdürülebilir ekonomik gelişimine katkı sağlanmasının amaçlandığını belirten Sayın Şengül, Program’ın bütçesinin 20.000.000 (yirmi milyon) TL olduğunu ve proje başına 25.000 (yirmi beş bin) TL ile 550.000 (beş yüz elli bin) TL arasında destek verileceğini dile getirdi.

Kar amacı gütmeyen kurum/kuruluşlara yönelik olarak hazırlanan Sosyal Kalkınma ve Beşeri Gelişme Altyapı Mali Destek Programı (SOBEP) ile de TR33 Bölgesi’nin yaşanabilirlik düzeyini ve beşeri sermayesini artırmaya yönelik küçük ölçekli altyapı faaliyetlerini desteklemeyi amaçladıklarını belirten Sayın Şengül, Program’ın bütçesinin 10.000.000 (on milyon) TL olduğunu ve proje başına 75.000 (yetmiş beş bin) TL ile 1.020.000 (bir milyon yirmi bin) TL arasında destek verileceği bilgisini verdi.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Bölge genelinde bilgilendirme toplantıları ve sonrasında proje yazma konusunda istekli olan katılımcılara özel eğitim toplantıları düzenleneceği açıklandı. Bilgilendirme toplantılarının 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor. Toplantılara katılmak isteyenler bilgilendirme toplantıları takvimine ve eğitim toplantısı katılım talep formuna Ajans internet sitesi (http://www.zafer.org.tr) üzerinden ulaşabilirler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir